PORADY

Post

JAK ZAPLANOWAĆ KUCHNIĘ Z WYSPĄ?

Nowoczesne wyspy kuchenne są wyjątkowo wszechstronnymi i użytecznymi dodatkami, które sprawiają, że życie staje się dużo łatwiejsze. Są również bardzo popularne i przeważnie znajdują się na szczycie listy pomysłów na remont w większości domów. Jednak zaprojektowanie idealnej wyspy kuchennej wymaga zarówno starannego zaplanowania jak i właściwego wykonania. Choć wykonanie tego dobrze może uprzyjemnić pobyt w kuchni, źle skonstruowane wyspa kuchenna może stworzyć cały szereg nowych problemów. Chodzi o to, aby połączyć formę i funkcję w zrównoważony sposób i stworzyć projekt, który odpowiada na konkretne potrzeby domu. Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą stworzyć aranżację nowoczesnej kuchni, która łączy w sobie zarówno styl, jak i funkcjonalność. Obojętnie czy staramy się zmienić istniejącą kuchnię, czy też projektujemy zupełnie nową te kilka podpowiedzi powinno Was właściwie ukierunkować.

Spójrz z większej perspektywy.

Większość ludzi chciałoby jak największą wyspę kuchenną niezależnie od wielkości samej kuchni i dostępnego pod ręką miejsca. Najważniejszym aspektem projektowania własnej kuchni jest zrozumienie co będzie dla niej najlepsze. Rozejrzyj się i postaraj się określić czego dokładnie oczekujesz od swojej kuchni. Czy wyspa kuchenna na powiększyć przestrzeń śniadaniową, czy też ma pełnić rolę blatu roboczego, który pomoże uporządkować nieco przestrzeń? Wyspa powinna nie tylko uzupełnić kuchnię, ale również ją wykończyć. Staranne zaplanowanie nie tylko pozwoli osiągnąć najlepszy możliwy rezultat, ale również usprawni wybory, przed którymi trzeba później stanąć.

Zadbaj o proporcje.

Kiedy już wiesz jakich zmian wymaga Twoja kuchnia, równie ważne jest umiejscowienie jej w zgodzie z istniejącymi ograniczeniami. Wielu ludzi wierzy, że duże kuchnie są zawsze najlepsze. W większości przypadków jest to prawda, jednak duże kuchnie zwykle tworzą kilka unikalnych wyzwań projektowych. Wyspa zawsze musi proporcjonalna do rozmiaru kuchni. Jeśli jest zbyt duża będzie przytłaczać, a jeśli jest za mała będzie zarówno niezgrabna jak i najzwyczajniej spowoduje złe wykorzystanie cennego miejsca.

Oświetlenie.

Światło jest oczywiście kluczowym elementem każdej kuchni, niezależnie od tego, czy dysponuje kuchnią, czy też nie. Wiszące lampy są w większości przypadków najlepszym wyborem dla wysp kuchennych. Można również dodać kilka wpuszczonych świateł i zadbać, żeby można było niezależnie sterować między skupionymi światłami, a miękkim oświetleniem otoczenia. Wyspa kuchenna niezależnie czy jest to klasyczne wnętrze, czy projekt kuchni nowoczesnej, natychmiast podnosi atrakcyjność pomieszczenia. Jednak należy pamiętać, że do wydobycia jej potencjału potrzebne jest zwrócenie uwagi na funkcję jaką ma pełnić. Jeśli nadal potrzebujesz pomocy przy podjęciu decyzji o wyglądzie swojej kuchni nie wahaj się zadzwonić do projektanta wnętrz. W końcu przecież chodzi o aranżację wymarzonej kuchni.

Post

NAJLEPSZE MATERIAŁY NA BLATY KUCHENNE.

Istnieje wiele materiałów na rynku blatów kuchennych, które z powodzeniem możemy stosować. Kamień naturalny, drewno, czy może stal nierdzewna. Nasza lista najlepszych blatów podsumuje ich zalety i wady, dzięki czemu będzie można dokonać świadomego wyboru podczas przebudowy kuchni.

Blaty granitowe.

Jeżeli nie ma innych ograniczeń - jak naprzykład budżet - granit jest idealnym wyborem na materiał do blatów kuchennych. Definiuje elegancję w kuchni. Ponieważ jego wykorzystanie staje się coraz powszechniejsze, jego cena staje się coraz bardziej korzystna. Piękno tego kamienia przyczynia się do poprawy piękna nawet najbardziej skromnej kuchni.Zalety: Jest odporny na temperaturę. Występuje w prawie 3 tysiącach wariantów kolorystycznych, z których każda płyta jest niepowtarzalnym wzorem. Jest solidny i wygląda efektownie. Niesłychanie trwały. Nowe impregnaty czynią go praktycznie bezobsługowym. Jest wyjątkowo twardym materiałem, odpornym na wszelkiego rodzaju zarysowania. Posiada wysoką wartość w oczach kupujących domy.Wady: Stosunkowo drogi, jednak to w dużym stopniu zależy od jego rodzaju. Wymaga impregnacji, gdyż niektóre gatunki łatwiej przyjmują plamy, jeżeli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Może pękąć jeżeli jest zbytnio obciążony lub niepoprawnie zamontowany.

Konglomerat.

Konglomerat to materiał wyprodukowany wykonany z żywic polimerowych zmieszanych z minerałami i barwnikami. Jest trwały, nietoksyczny, higieniczny i antyalergiczny. Najczęściej wytwarzany w arkuszach (w grubościach podobnych do standardowych blatów). Jest stosunkowo odporny na plamy i łatwy do utrzymania w czystości. Jednolity, a więc nie poetycki wzór, sprawdzi sie wszędzie tam gdzie oczekujemy spokojnego i stonowanego charakteru wnętrza. Nie ma forniru ani powłoki; Bez względu na to, jak jest wycięty, konglomerat ma tę samą kompozycję i kolor. Zalety: Nieskomplikowane naprawy. Można go zarysować, ale dzięki jego trwałości, wszelkie ślady, wgniecenia i oparzenia mogą być szlifowane. Nie mawidocznych łączeń poszczególnych elementów. Elementy blatu można przykleić do siebie, a następnie szlifować tak, aby szwy zniknęły. W pełni konfigurowalny. Można go rzeźbić, szlifować i kształtować na ciepło, tworząc między innymi zintegrowane ociekacze i otwory zlewozmywaka. Wady: Nie jest odporny na temperaturę. Może się rysować i ukruszyć. Nie wygląda naturalnie. Jeżeli zależy nam na blacie kuchennym w połysku to niestety konglomerat jest materiałem wystepującym tylko jako matowa i satynowa powierzchnia.

Blaty drewniane.

Blaty drewniane oferują piękny, ciepły wygląd i są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń. Drewno liściaste, takie jak klon i dąb, jest najczęściej używane jako materiał na blaty. Plusy: łatwe do czyszczenia; gładkie; można szlifować i ponownie uszczelnić w razie potrzeby. Wady: z czasem ulegają zniszczeniu przez wodę i plamy; Zadrapania muszą być olejowane lub naprawiane na bieżąco, gdyż przyśpieszają proces niszczenia blatów.

Stal nierdzewna.

Do naprawdę współczesnego i przemysłowego wyglądu kuchni, stal nierdzewna jest dobrym wyborem. Są odporne na ciepło i trwałe. Ponieważ są konstruowane według Twoich wymagań, możesz je mieć zupełnie pozbawione łączeń. Plusy: Można na nie odkładać gorące przedmioty.Są łatwe do czyszczenia. Surowy, współczesny charakter. Wady: drogie, głośne. Zużywają się. Produkcja jest kosztowna. Nie powinno się na nich kroić.

Post

NA JAKIM ETAPIE NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z BIUREM PROJEKTOWYM?

Często spotykam ludzi poszukujących kogoś, kto pomoże im zaprojektować wnętrz domu czy też mieszkania. Mają ogromny zapał i perfekcyjny plan jego wdrożenia. Jednak napotykają często jedną z większych przeszkód na drodze, która bardzo często z okazji różnych sytuacji pojawia się w rzeczywistości budowlanej – czas. Budowanie domu i wykańczanie wnętrz jest pewnego rodzaju firmą, którą inwestor prowadzi przez kolejne miesiące. Żeby wszystko przebiegało sprawnie potrzeba tym przedsięwzięciem odpowiednio zarządzać. Podejmowane decyzje muszą uwzględniać stan inwestycji oraz terminy dostaw materiałów, czy wreszcie koordynację wykonawców, żeby uniknąć niepotrzebnych przestojów. Potrzebne są zatem wiedza i doświadczenie w zakresie wspomnianych czynników. Można powiedzieć, że ta „firma” powinna mieć menadżera. Taką rolę na budowie spełnia projektant wnętrz, oczywiście odpowiednio wcześnie zatrudniony. Kiedy najlepiej zacząć poszukiwanie projektanta? Odpowiedź jest prosta – jak najszybciej. Niezależnie czy kupujemy gotowy projekt czy jest robiony na zamówienie to właśnie ten etap, gdy wiele decyzji można jeszcze podjąć na papierze i zaoszczędzić niepotrzebnej przebudowy później. Ma to również znaczenie przy projektach pojedyńczych wnętrz. Czy decydujemy się za aranżację nowoczesnej kuchni, czy projekt stylowej sypialni kontakt z dekoratorem odpowiednio wcześniej pozwoli sprawnie i przyjemnie odmienić swoje cztery kąty.