Izabela Włodarska
Blog
2021, Sierpień 31

KIEDY NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ?

Często spotykam ludzi poszukujących kogoś, kto pomoże im zaprojektować wnętrz domu czy też mieszkania. Mają ogromny zapał i perfekcyjny plan jego wdrożenia. Jednak napotykają często jedną z większych przeszkód na drodze, która bardzo często z okazji różnych sytuacji pojawia się w rzeczywistości budowlanej – czas. Budowanie domu i wykańczanie wnętrz jest pewnego rodzaju firmą, którą inwestor prowadzi przez kolejne miesiące. Żeby wszystko przebiegało sprawnie potrzeba tym przedsięwzięciem odpowiednio zarządzać. Podejmowane decyzje muszą uwzględniać stan inwestycji oraz terminy dostaw materiałów, czy wreszcie koordynację wykonawców, żeby uniknąć niepotrzebnych przestojów. Potrzebne są zatem wiedza i doświadczenie w zakresie wspomnianych czynników. Można powiedzieć, że ta „firma” powinna mieć menadżera. Taką rolę na budowie spełnia projektant wnętrz, oczywiście odpowiednio wcześnie zatrudniony.

Kiedy najlepiej zacząć poszukiwanie architekta wnętrz? Odpowiedź jest prosta – jak najszybciej. Niezależnie czy kupujemy gotowy projekt czy jest robiony na zamówienie to właśnie ten etap, gdy wiele decyzji można jeszcze podjąć na papierze i zaoszczędzić niepotrzebnej przebudowy później. Ma to również znaczenie przy projektach pojedyńczych wnętrz. Czy decydujemy się za aranżację wnętrza nowoczesnej kuchni, czy projekt stylowej sypialni kontakt z architektem wnętrz odpowiednio wcześniej pozwoli sprawnie i przyjemnie odmienić swoje cztery kąty.

Rozpoczęcie współpracy na początkowym etapie budowy bądż remontu pozwala również przygotować wykonanwcom odpowiednio pomieszczenia do wybranych funkcji. Wolnostojąca wanna, bateria w podłodze w łazience czy też okap kuchenny instalowany w wyspie wymagają wcześniej odpowiednio przygotowanych podłączeń. Odpowiednio przygotowany projekt wnętrz zawiera wszystkie wytyczne już na początkowym etapie budowy.

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy przy podjęciu decyzji o podjęciu współpracy - zadzwoń do projektanta wnętrz. W końcu przecież chodzi o aranżację wymarzonej domu lub mieszkania.

Kilka przykładowych aranżacji wnętrz możesz obejrzeć w naszym portfolio projektów wnętrz.

Architekt wnętrz Wrocław
Udostępnij artykuł: