PROJEKT ŁAZIENKI

Gdy zaczynamy zastanawiać się, jak zaprojektować łazienkę, kluczowe jest planowanie. Łazienka to praktyczna, często używana przestrzeń. Łazienka musi być higieniczna, a także odporna na zachlapania i wilgoć, nie stając się śliska pod stopami.

I choć kiedyś uważano, że jest to tylko przestrzeń funkcjonalna, obecnie lubimy projektować łazienkę tak, aby była miejscem odpoczynku, tak szykownym jak spa. Pomimo tak wielu wymagań uzyskanie świetnego projektu łazienki jest naprawdę możliwe.

SPÓJNY PROJEKT WNĘTRZA

Zawsze szukamy wzorów, kolorów i wykończeń, które uzupełniają resztę domu, aby stworzyć poczucie spójności. Przy tak wielu opcjach materiałów dostępnych obecnie na rynku uzyskanie dokładnie takiego wyglądu, jakiego oczekujemy, jest jak najbardziej możliwe. Detale, takie jak armatura, uchwyty szafek i lustra podkreślają styl łazienki. Dlaczego nie poeksperymentować ze złotym lub matowym wykończeniem, aby uzyskać bardziej indywidualny wygląd? Chrom i stal nierdzewna są nadal popularnymi wykończeniami i stworzą efekt lśniącej czystości. Czarne krany są modne i mogą wyglądać efektownie na tle śnieżnobiałej armatury. Żeby ocieplić łazienkę warto wypróbować metaliczne ocienie, takie jak brąz, mosiądz lub miedź lub piękne różowe złoto.

DETALE TECHNICZNE

Zanim wybierzemy wyraziste płytki i wymarzone akcenty, upewniamy się, że dokładnie rozważyliśmy rozkład łazienki. Dobrze zaprojektowana łazienka będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale też będzie funkcjonalna.
Opracowując układ łazienki, zaczynamy od rozważenia rutyny w łazience i tego, w jaki sposób przestrzeń może to najskuteczniej zaspokoić. Czy Twój styl życia wymaga kąpieli, a jeśli tak, to jaką wybrać wannę? Chociaż możesz mieć serce nastawione na dizajnerską wolnostojącą wannę, jeśli masz małą przestrzeń, możesz zamiast tego potrzebować wbudowanej.

ŚWIATŁO W ŁAZIENCE

Oświetlenie to coś, o czym trzeba pomyśleć dość wcześnie, projektując łazienkę. Elastyczny schemat oświetlenia łazienki zapewni wystarczająco dużo światła do wykonywania zadań takich jak golenie i nakładanie makijażu, ale może zapewnić relaksującą atmosferę podczas kąpieli.
Oprawy typu downlight zapewniają dobre ogólne oświetlenie pomieszczenia.
Oświetlenie zadaniowe wokół luster ułatwi wykonywanie precyzyjnych zadań.
Oświetlenie akcentujące może uwydatnić wyrazisty przedmiot, taki jak designerski grzejnik lub podstawa wanny.
Przełączniki ściemniające umożliwiają zmianę atmosfery od rana do nocy. Całe oświetlenie łazienkowe musi być odpowiednie do strefy pomieszczenia, w której się znajduje, określonej bliskością źródła wody, dlatego przed zakupem warto mieć to na uwadze.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy podjęciu decyzji o wyglądzie swojej łazienki nie wahaj się zadzwonić do architekta wnętrz. W końcu przecież chodzi o aranżację wymarzonego wnętrza.

następny projekt

NASTĘPNY PROJEKT